Nie jesteś w pełni zadowolony z pracy? A może zastanawiasz się, czy da się otrzymać jeszcze lepsze warunki od tych, z których jesteś zadowolony? Przeczytaj artykuł i poznaj trzy dobre powody do zmiany miejsca zatrudnienia. Sprawdź, czy Twój powód znalazł się wśród nich.
Zmiana pracy ze względu na zarobki
Mówi się, że pieniądze to nie wszystko, co niewątpliwie jest prawdą, jednak warto pamiętać, że praca zarobkowa powinna dawać dobry zarobek. Dobry, czyli taki, który zaspokaja podstawowe potrzeby, a do tego pozwala realizować pasje, podróżować, żyć komfortowo. Jeśli Twój obecny pracodawca nie może zapewnić Ci pensji, którą mają osoby na adekwatnych stanowiskach w innych firmach, a do tego nie otrzymujesz dodatkowych benefitów lub zauważasz inne wady obecnej pracy, rozważ jej zmianę.
Zmiana miejsca pracy przez brak możliwości rozwoju
Jeśli lubisz swój zawód bądź zależy Ci na zdobywaniu nowych umiejętności, by być atrakcyjniejszym kandydatem na rynku pracy, na pewno wysoko cenisz rozwój. Niestety nie każda firma pozwala na nieskończony rozwój. W pewnym momencie stanowiska do awansu się kończą – w małej firmie szybciej niż w korporacji – a budżet firmowy nie pozwala na wysłanie Cię na kolejne szkolenia czy konferencje. To także dobry powód do zmiany pracodawcy.
Niekorzystne warunki pracy a zmiana
Zmieniły się warunki Twojej pracy lub zmiana zaszła w realiach rynkowych, podczas gdy warunki pozostały takie same, anachroniczne? Obie sytuacje mogły doprowadzić do tego, że dotychczas satysfakcjonujące czynności zawodowe przestały Ci odpowiadać. W takiej sytuacji zajrzyj na stronę z ogłoszeniami pracy, wybierz odpowiednią zakładkę, np. praca Poznań, i rozejrzyj się wśród możliwości. Zobacz, co aktualnie oferują pracodawcy.
Zdj. Shutterstock