Category

Felietony

Home » Felietony

5 posts
Bookmark?Remove?

Postanowienia noworoczne – zdążyć przed trzydziestką!

 - 

Nowy rok będzie dla mnie rokiem pełen wyzwań. Co roku w grudniu wymyślam prezenty oraz Noworoczne postanowienia. Co roku jest ich kilkanaście i co roku udaje mi się zrealizować tylko część z nich. Co roku też obiecuję sobie, że „w tym roku będzie inaczej” i co... More »

Bookmark?Remove?

Moja córka z zespołem Aspergera nie przestaje się dziwić

 - 

Większość dzieci zadaje dużo pytań swoim rodzicom. „A dlaczego?”, „A po co?”, „A ile?”. Wydawać by się mogło, że pytają w nieskończoność. Ale dopiero przy moim dziecku poznałam, czym jest prawdziwa lawina pytań. Basia ma zespół Aspergera i naprawdę dużo pytań.... More »

Nauka mniej popularnych języków
Bookmark?Remove?

Nauka mniej popularnych języków

 - 

Najbardziej popularne języki, a więc angielski, niemiecki, rosyjski, ułatwiają znalezienie pracy w wielu różnych krajach, a ich znajomość pozwala na swobodne porozumiewanie się z większością mieszkańców Europy (i nie tylko). Jednak tak powszechna moda na uczen... More »

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Bookmark?Remove?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

 - 

Żyjemy w coraz bardziej zglobalizowanym świecie. Nie każdemu musi się to podobać, ale nie da się nic na to poradzić ani nie da się tego procesu zatrzymać lub odwrócić. A globalizacja oznacza między innymi konieczność pracy w międzynarodowym środowisku. To w do... More »