Czy język francuski jest trudny

Gdzie warto się doszkalać? Jak znaleźć najlepszych specjalistów i nauczycieli? Ile czasu trzeba poświęcić na naukę? Podpowiadamy, jakie szkoły językowe wybrać.
Awatar użytkownika
Dandelion

Czy język francuski jest trudny

Post autor: Dandelion »

Jak w temacie.

Czy bardzo trudno jest nauczyć się jezyka francuskiego?

Czy są tutaj osoby, które się uczyły ? Jak długo zajmowała Wam nauka?
Awatar użytkownika
Elend

Re: Czy język francuski jest trudny

Post autor: Elend »

Sądzę, że na początku bardzo odstrasza gramatyka oraz ilość odmian do zapamiętywania. Mnie, heuresement, nie odstraszyła. :) . Jeśli chodzi o brzmienie, to na początku całe wypowiedzi zlewały się w jeden ciąg dźwięku i nic nie rozumiałam. Ale z czasem powoli wszystko stawało się coraz bardziej logiczne. Zerknij sobie tutaj

Język francuski podstawy - na stronie opisane sa najważniejsze zagadnienia gramatyczne oraz słówka.

Dobrze jest je poznać zanim się pojedzie na przykład do Francji.
Awatar użytkownika
Wrex

Post autor: Wrex »

Według mnie jest dość trudny pod względem wymowy, ale podobno gramatyka jest w miarę prosta
Awatar użytkownika
Kamilka

Post autor: Kamilka »

Myślę, że jeśli wybierzecie dobrą szkołę językową, to nauczycie się języka francuskiego bez większego problemu ;) Na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online możecie się na przykład zapoznać z ofertą szkoły ProfiLingua, która organizuje takie kursy od wielu już lat, więc ma w tym niemałe doświadczenie ;) Jestem przekonana, że będziecie zadowoleni :)
ODPOWIEDZ