Nauka języka migowego

Gdzie warto się doszkalać? Jak znaleźć najlepszych specjalistów i nauczycieli? Ile czasu trzeba poświęcić na naukę? Podpowiadamy, jakie szkoły językowe wybrać.
Awatar użytkownika
bogdana1968
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2020, 1:43

Nauka języka migowego

Post autor: bogdana1968 »

Hejka. Czy ktoś z was uczył się może języka migowego? Mnie zainteresował kurs języka migowego online. Myślicie, że takie szkolenie pozwoli mi opanować język na takim poziomie, żeby móc się swobodnie porozumiewać? Właśnie na tym mi zależy, jako że coraz częściej pracuję z osobami głuchoniemymi. Nie pogardzę radami i wskazówkami :)
bańka

Re: Nauka języka migowego

Post autor: bańka »

Witaj, ja co prawda nie mam kontaktu z osobami, które migają, ale jako że lubię być na wszystko przygotowana także poznałam trochę język migowy. Nie zapisałam się co prawda na żadne kursy, korzystałam wyłącznie z tego, co znalazłam w internecie. Osobiście polecam korzystanie z YouTube – można tu znaleźć naprawdę masę filmów poświęconych nauce języka miganego. Poza tym, wielu branżowych ekspertów prowadzi własne kanały, a ich filmiki oferują wiele ciekawych informacji oraz dokładne wskazówki. Nauka w ten sposób jest wygodna, bo w razie potrzeby film można sobie zatrzymać, odtworzyć i ponownie obejrzeć, by cos lepiej usłyszeć, zrozumieć.

------
mój ukochany hotel Gryfino
ODPOWIEDZ