Wybór zaocznych studiów

Wiadomości z kraju. Nowinki, informacje, plotki.
Awatar użytkownika
turanka
Posty: 222
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:03

Wybór zaocznych studiów

Post autor: turanka »

Zaoczne studia nie są wcale gorsze, ne wiem skąd to mylne przeświadczenie... sama studiuję jak koleżanka powyżej a konkretnie zarządzanie: http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyj ... 320,54,259
a jest to kierunek łączący wiedzę ekonomiczną (finanse, marketing, prawo gospodarcze) z wiedzą psychologiczną. Studia dotyczą prawidłowości oraz problemów związanych z funkcjonowaniem organizacji i instytucji publicznych
Awatar użytkownika
Saszka33
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar 2019, 12:29

Re: Wybór zaocznych studiów

Post autor: Saszka33 »

Nic bardziej mylnego, niż to, że studia zaoczne to coś gorszego, niż dzienne. Aktualnie chyba bardziej liczy się to, jakie umiejętności posiada człowiek faktycznie, niż papier uczelni, choć jest ona nadal bardzo ważny. Niemniej, łączenie studiów zaocznych z pracą, zdobywanie doświadczenia, a nie tylko teoretycznej wiedzy podczas wykładów jest w cenie.
Gdybym to ja stała przed takim dylematem aktualnie, bez wahania zdecydowałabym się na takie połączenie plus wynajęła sobie taki mikroapartament: las.com.pl, w pobliżu uczelni i ciekawych miejsc we Wrocławiu. Szkoda byłoby mi czasu na to, by siedzieć wyłącznie w uczelnianej sali wykładowej. A życie studenckie, na terenie takiego akademika miałabym na wyciągnięcie ręki!
Awatar użytkownika
majczyk902
Posty: 64
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:32

Re: Wybór zaocznych studiów

Post autor: majczyk902 »

Jeśli chodzi o wybór kierunku, to warto wybrać zgodnie ze swoimi planami. Nauka na takich studiach nie zawsze jest prosta, dlatego trzeba posiada chęć pogłębianie wiedzy. A ja dodatkowo polecam Wam stronę https://notatek.pl/uniwersytet-wroclawski Dzięki niej znajdziecie wiele świetnych notatek z zajęć i uzupełnicie swoją wiedzę, jeśli nie będziecie mogli być na zajęciach.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, 12:07 przez majczyk902, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
reiva
Posty: 125
Rejestracja: 27 maja 2019, 13:41

Re: Wybór zaocznych studiów

Post autor: reiva »

ja też studiowałam zaocznie i nie czuję się w jakikolwiek sposób gorsza z tego powodu. Wręcz przeciwnie :) teraz też robię zaocznie studia podyplomowe na Mazowieckiej Uczelni Medycznej ( na kierunku zarządzanie prawem medycznym). Wysoki poziom, ciekawi wykładowcy, fajne zajęcia.
Awatar użytkownika
rozaliam
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2019, 16:36

Re: Wybór zaocznych studiów

Post autor: rozaliam »

Wybór studiów w ogóle to trudny temat. Na studiach dziennych myślę, że można się lepiej zintegrować z innymi i poczyć klimat życia studenckiego ;)

https://studenckiwroclaw.weebly.com/
Awatar użytkownika
papierowalala54
Posty: 26
Rejestracja: 08 kwie 2019, 16:35

Re: Wybór zaocznych studiów

Post autor: papierowalala54 »

Marketing i zarządzanie, podobno już stracił renome ale ja tak nie uważam, zwłaszcza że cały czas dowiadujemy się z tego zakresu czegoś nowego... ciagle. Sami spójrzcie na to http://adnext.pl/baza-wiedzy/grywalizacja/ grywalizacja, pomyślelibyście? A włączenie tego zarzadzania firmą powinno nie być trudne, aż chyba sama wypróbuję :D
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 200
Rejestracja: 29 mar 2019, 0:09

Re: Wybór zaocznych studiów

Post autor: Violla »

No, a gdzie planujecie wyrobić sobie studia? Do jakich szkół się wybieracie? zarządzanie projektem - Ja idę na podypomówkę tutaj http://podyplomowe.wse.krakow.pl/zarzadzanie-projektami . Zdecydowałam się na kierunek - zarządzanie projektem. Który według mnie jest ciekawy i przydatny.
Awatar użytkownika
evelajna
Posty: 77
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:36

Re: Wybór zaocznych studiów

Post autor: evelajna »

reiva to witaj w klubie ja tez studiuje na MUM-ie :) W październiku będę już na 2gim roku pielęgniarstwa :) Wysoki poziom, fajne zajęcia, bardzo dużo praktyk. Fajnie, ze na tej samej uczelni jest już możliwość podjęcia studiów magisterskich, też na pewno je tu zrobię.
ODPOWIEDZ