Gdzie na regionalne jedzenie w Zakopanem ?

Borykasz się z codziennymi trudnościami? Nie wiesz jak sobie poradzić w trudnej sytuacji? Opowiedz, co Cię gnębi, a postaramy się Ci pomóc!
Awatar użytkownika
reiva
Posty: 125
Rejestracja: 27 maja 2019, 13:41

Gdzie na regionalne jedzenie w Zakopanem ?

Post autor: reiva »

Hej wszystkim :) jest tu ktoś z Zakopanego albo ktoś kto często tam bywa i jada w knajpkach ? Wybieram się niebawem z mężem na długo wyczekiwany urlop i szukam miejsc gdzie można smacznie zjeść. Zalezy mi przede wszystkim na regionalnej kuchni. Dodam, ze mąż nigdy w Zakopanem nie był i totalnie nie zna tego miasta, ich kuchni itd.
Awatar użytkownika
qiqi
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2019, 23:16

Re: Gdzie na regionalne jedzenie w Zakopanem ?

Post autor: qiqi »

wystarczy, ze przejdziecie się po słynnych Krupówkach. W każdej restauracji w sumie znajdziesz jakieś dania regionalne :) nie udało mi się odwiedzić wszystkich miejsc ale ogólnie nie narzekam, można było się najeść zawsze :)
Awatar użytkownika
evelajna
Posty: 77
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:36

Re: Gdzie na regionalne jedzenie w Zakopanem ?

Post autor: evelajna »

no tak Krupówki są bardzo oblegane a i ceny bywaja czasem zabojcze... wjedzcie sobie na Gubałówkę i tam masz super restaurację Tarasy Gubałówka. Kuchnia na 5+, super widoki, sympatyczna obsługa.
Awatar użytkownika
reiva
Posty: 125
Rejestracja: 27 maja 2019, 13:41

Re: Gdzie na regionalne jedzenie w Zakopanem ?

Post autor: reiva »

no na Gubałówkę jest plan wjechać także chętnie dowiem się czegoś więcej o tej restauracji. Co warto zejść ?
Awatar użytkownika
evelajna
Posty: 77
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:36

Re: Gdzie na regionalne jedzenie w Zakopanem ?

Post autor: evelajna »

z takich dań typowo regionalnych macie kwaśnicę, kotlet bacowski czy korytko podhalańskie ( tu są m.in moskole, oscypki). Porcja idealna dla 2 osób :) na pewno nie pożałujecie :)
Awatar użytkownika
reiva
Posty: 125
Rejestracja: 27 maja 2019, 13:41

Re: Gdzie na regionalne jedzenie w Zakopanem ?

Post autor: reiva »

wow bardzo dziękuje, brzmi smakowicie :) Jutro rano wyjezdzamy i na pewno tam zajrzymy, dzięki :)
Awatar użytkownika
evelajna
Posty: 77
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:36

Re: Gdzie na regionalne jedzenie w Zakopanem ?

Post autor: evelajna »

i jak tam reiva? już wróciliście ? udało się wybrać do restauracji ? daj znać koniecznie :)
ręiva

Re: Gdzie na regionalne jedzenie w Zakopanem ?

Post autor: ręiva »

Tak tak udało się, :) wróciliśmy ale oczywiście rzuciłam się w wir pracy i kompletnie zapomniałam tu zajrzeć :) byliśmy w restauracji, najadłam się za wszystkie czasy. smacznie i niedrogo. na pewno tam jeszcze wrócimy :)
ODPOWIEDZ