jak pomóc hazardziście?

Borykasz się z codziennymi trudnościami? Nie wiesz jak sobie poradzić w trudnej sytuacji? Opowiedz, co Cię gnębi, a postaramy się Ci pomóc!
Awatar użytkownika
Bohdan

jak pomóc hazardziście?

Post autor: Bohdan »

Mój syn jest niesamowicie ambitną bestią. Założył, że w młodym wieku odniesie sukces na polu zawodowym i udało mu się to już w wieku 28 lat. Jako Prezes firmy się spełnia, ale zapomniał o życiu prywatnym. Te braki zaczął uzupełniać początkowo w kartach, a potem poszedł na całego i interesowały go wyłącznie kasyna. Jest uzależniony i niszczy sobie życie. Poszukuję pomocy. Przeglądam jakiś Ranking ośrodków terapii, ale jakoś nie mogę się skupić. Jak mu pomóc?

schemat domofonu cyfral

Awatar użytkownika
Jagoda

Re: jak pomóc hazardziście?

Post autor: Jagoda »

Znam taki przypadek... Automaty... Jedyne co to terapia, także znajdź dobrego terapeutę albo osrodek w poblizu miejsca zamieszkania. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Krejzolka

Post autor: Krejzolka »

Najlepszy pomysł to terapia i to natychmiastowa! Może jeszcze ewentualnie poszukaj jakiś artykułów na internecie albo w magazynach- jak można by było pomóc takiej osobie. Może tutaj https://sklep-zdrowiebezlekow.pl/ coś znajdziesz? Powodzenia.

sosnowa szczecin

Awatar użytkownika
Dombik

Post autor: Dombik »

Uzależnienia to naprawdę poważna sprawa, samemu ciężko z nich wyjść. Ale z drugiej strony zmusić też nie możemy kogoś żeby zaczął się leczyć. Ta osoba sama musi chcieć. Najważniejsze to wsparcie i uświadamienie, że są miejsca, w których mu pomogą. Nie wiem skad jesteś ale jeśli z Mińska Mazowieckiego lub okolic to polecam Centrum Psychologiczne SENS. Na pewno trzymacie tam pomoc.

Awatar użytkownika
Bibiona

Post autor: Bibiona »

Wydaje mi się ze porządna terapia.To jest uzależnienie jak każde inne.Znam bardzo dobry ośrodek leczenia uzależnień Medox w Nowym Modlinie. Mają tam bardzo dobrych psychologów. Może warto spróbować? Stosują indywidualny tok leczenia i maja naprawdę dobre rezultaty.

Awatar użytkownika
tywinlannister

Post autor: tywinlannister »

Myślę, że uzależnienie od hazardu niewiele różni sie od nadmiernego spożywania alkoholu. Sądzę, że w niektórych, kryzysowych sytuacjach tylko Prywatny ośrodek terapii uzależnień może być w stanie pomóc. Macie takie problemy wśród bliskich wam osób?

Awatar użytkownika
koktajlowa

Post autor: koktajlowa »

jesli on nie chce sobie pomoc to chyba niewiele zdzialasz bo na sile go nigdzie nie zamkniesz :(

Awatar użytkownika
szyszeczka

Post autor: szyszeczka »

Hazard jak każde inne uzależnienie można pokonać jeśli się samemu chce. Nikt nikogo na sile nie zmusi niestety. Ale jesli już się zdecyduje na leczenie to warto wybrać ośrodek. W necie znajdziecie Ośrodek Wiosenna . W Polsce jest wiele ośrodków leczących uzależnienia. Z badań wynika ze najlepiej z nałogiem radzą sobie osoby które same chcą z nim zerwać, posiadają wewnętrzna motywacje.

Awatar użytkownika
Supcio2

Post autor: Supcio2 »

Najważniejsze żeby osoba uzależniona sama zdała sobie sprawę z tego, że potrzebuje wsparcia specjalisty bo bez tego nikt nic nie zdziała. Najlepsi psychoterapeuci pracują w Ośrodku terapii uzależnień Nefo i służą pomocą każdemu kto się do nich zwróci. Terapia prowadzona jest indywidualnie i w niewielkich grupach ale dostosowana do potrzeb leczenia zresztą najlepiej skontaktować się z nimi

Awatar użytkownika
JolaZ

Post autor: JolaZ »

Ciężko pomóc samodzielnie, lepiej będzie wysłać go już na terapię uzależnień i z własnych doświadczeń podobnej sytuacji w rodzinie mogę polecić Wam poradnię Salomon http://www.poradniasalomon.pl/uslugi/ps ... nien-i-dda która je prowadzi w Łodzi i jest w stanie wyciągnąć takie osoby z tego niszczącego również wszystkich wokół uzależnienia. Bez nich pewnie by się to nie udało, na szczęście powoli wracamy do normy :)

Awatar użytkownika
Marcelka

Post autor: Marcelka »

Zdecydowanie warto dac sobie pomoc. Kiedy przestajemy radzic sobie ze stresem i problemami - ktore wiaza sie miedzy innymi z uprawianiem hazardu to zaczynamy siegac po leki uspokajajace i przeciwbolowe. Powoli mozemy sie od nich uzalezniac a to moze bardzo zaszkodzic naszemu zdrowiu. Warto szukac pomocy i wybrac sie na odpowiednie leczenie lekomanii aby dac sobie drugą szansę

Awatar użytkownika
magdalenaN

Post autor: magdalenaN »

Uzależnienie to poważna sprawa, jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia wykazuje takie objawy sprawdź https://nowy-dzien.pl/ Na pewno znajdziesz tam pomoc!!

Awatar użytkownika
NilsBor

Post autor: NilsBor »

Ja też mu nie ufam. Nie wiem, co z tym zrobić. Tutaj, gdzie wszystko zależy od prawdziwych ludzi, to zupełnie inna sprawa Book of Dead tutaj przynajmniej rozumiem, co się stało, dlaczego i jak wygrałem lub przegrałem. Jeśli wygram, rozumiem, że to dlatego, że wybrałem zespół lub indywidualny system prawidłowo. Można to jeszcze obliczyć

Reklęch

Post autor: Reklęch »

Lubię zarabiać pieniądze w Internecie i jestem bardzo szczęśliwy, że znalazłem najbardziej opłacalne pole możliwe. Z pomocą hazardu łatwo jest zrobić coś takiego https://www.topkasyna.com/ ta strona ma doskonałe warunki i bardzo przejrzysty i przyjazny dla użytkownika interfejs. Że można szybko dowiedzieć się wszystko i bardzo szczęśliwy, że mogą tam zarabiać pieniądze. Radzę spróbować siebie w tej dziedzinie.

kaliś

Post autor: kaliś »

Ośrodków terapii jest bardzo wiele dlatego też warto dobrze się rozeznać zanim wybierzemy jakiś jeden konkretny ośrodek. Wiadomo, że każdemu zależy na bardzo dobrych specjalistach którzy nam pomogą. I w takim przypadku bardzo przyda się ten ośrodek leczenia uzaleznień Forest.

patrycjaś12_02

Post autor: patrycjaś12_02 »

Nie ma lepszej drogi w pokonaniu uzależnienia od hazardu niż skorzystanie z pomocy jakiegoś ośrodka, który docelowo się zajmuje uzależnieniami. Ze swojej strony jako osoba, która przeszła kilka ośrodków, polecę jeden, który znacząco wpłynął na moje życie i pomógł mi wejść na lepszą drogę, wolną od hazardu. https://wakeup24.pl/ ma indywidualne podejście do każdej osoby, nikt nie ocenia i przede wszystkim jest tam świetna kadra.

biofix herbaty

Annaś

Post autor: Annaś »

Najlepszym pomysłem będzie udanie się do ośrodka leczenia uzależnień, gdzie osoba uzależniona otrzyma profesjonalną pomoc od specjalistów. https://wakeup24.pl/osrodek-leczenia-uz ... bydgoszcz/ Ten prywatny ośrodek położony pod Warszawą dla osób z całej Polski ma świetną opiekę i świetne warunki. Specjalizują się w leczeniu hazardu, ale także alkoholizmu, narkomanii, lekomanii oraz depresji. Nikt nikogo tam nie ocenia i nie szykanuje, a cały pobyt jest anonimowy.

magazyn hifi

Eluńka

Post autor: Eluńka »

Warto byłoby się dobrze zastanowić nad tym, jak sobie poradzić z takimi problemami. Z doświadczenia Wam powiem, że rozmowy z psychologiem mogą być dla Was niesamowitym wsparciem w kontekście wzmocnienia swojej pewności siebie. W https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ możecie liczyć na terapię, która pozwoli Wam przepracować Wasze uzależnienie. To świetne miejsce, sami sie o tym przekonajcie.

ODPOWIEDZ