trudny wybór podstawówki

Borykasz się z codziennymi trudnościami? Nie wiesz jak sobie poradzić w trudnej sytuacji? Opowiedz, co Cię gnębi, a postaramy się Ci pomóc!
Awatar użytkownika
reiva

trudny wybór podstawówki

Post autor: reiva »

Wybór podstawówki jest bardzo trudny ja głowię się nad tym od dłuższego czasu i jeszcze nie wiem na co się zdecyduję. Zastanawiam się nad zwyczajną państwową a prywatną TE VIZJA w Warszawie na Ochocie. Z jednej strony chciałabym by dziecko nie miało dużo obowiązków, a z drugiej chciałabym by było jak najlepiej wykształcone. Wiem, że szkoła państwowa nie da takich możliwości jak prywatna. Co o tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
evelajna

Re: trudny wybór podstawówki

Post autor: evelajna »

Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z Tobą w 100%. Prywatna szkoła to dobry wybór.
Awatar użytkownika
verona

Post autor: verona »

moj syn chodzi do Te Vizji, do 2 klasy teraz. to dla mnie taka prawdziwa szkołą z klasą :)
Awatar użytkownika
reiva

ooo super, że się odezwałaś :) napiszesz coś więcej ?
Awatar użytkownika
verona

w dużym skrócie - wysoki poziom, kameralne klasy, super nauczyciele. Do tego dużo zajęć dodatkowych ( w ramach czesnego. Panuje tu fajna atmosfera, otoczenie jest mega przyjazne a do tego bezpieczne. wybierz się na dni otwarte to zobaczysz co i jak :)
Awatar użytkownika
reiva

dziękuje verona za informacje. a wiesz może kiedy takie dni otwarte są organizowane ? Teraz są wakacje wiec może byc z tym problem co ?
Awatar użytkownika
verona

wiesz co jak wejdziesz sobie na ich stronie na dział rekrutacji do danej placówki to tam znajdziesz szczegółowe informacje co zrobić. Dni otwarte były organizowane cyklicznie co miesiąc od stycznia do czerwca teraz pewnie zostaje już tylko umówić się na spotkanie indywidualne :)
Awatar użytkownika
reiva

aaa to nie wiedziałam, ze można się tak umawiać na konkretny dzień i godzinę, fajnie :)
Awatar użytkownika
verona

no pewnie, ze można :) szkoła jest bardzo otwarta i jeśli powiesz, że jesteś zainteresowana to na pewno uzgodnicie wspólnie jakiś termin :)
Awatar użytkownika
reiva

okej, będę dzwonić niedługo i zobaczymy co i jak. Raz jeszcze dziękuje za wszystkie informacje :)
Awatar użytkownika
Bogna

Post autor: Bogna »

W Łodzi bardzo dobrą opcją jest Szkoła Europejska. Na stronie https://szkolaeuropejska.pl/ zapoznacie się z ich ofertą. Uważam, że anglojęzyczna szkoła podstawowa zapewni dziecku bardzo dobry start.
Awatar użytkownika
rybitwa

Post autor: rybitwa »

Ja na szczęście z wyborem szkół nie miałam problem ale jeśli chodzi o książki to już katastrofa. Nie mogłam prawie nigdzie znaleźć używanych a nawet nie kiedy nowych egzemplarzy. Na szczęście trafiłam na https://www.taniaksiazka.pl/szkola-pods ... _1009.html i mój problem się skończył
Awatar użytkownika
Dombik

Post autor: Dombik »

My też długo zastanawialiśmy się gdzie posłać dziecko. Czy to prywatnej czy do państwowej szkoły. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie jest ostatecznie naszym wyborem i w sumie bardzo dobrze. Syn uczy sie dobrze, ma dobre oceny, lubi szkołę i chętnie do niej chodzi, chyba więc wszystko jest w jak najlepszym porządku ;)
Awatar użytkownika
spacerwniedziele

Post autor: spacerwniedziele »

Już niedługo powrót do szkoły, jak nie zwariować i kupić wszystko co będzie potrzebne? Wszystko znajdziemy na Empik Pasje https://www.empik.com/pasje ciekawe artykuły jak przygotować dziecko i siebie do pierwszej klasy i nie tylko. Jak sprawić że przygoda ze szkołą zacznie się przyjemnie i bezstresowo, naprawdę warto tam zajrzeć.
Awatar użytkownika
verona

I jak tam reiva? Udało się dograć jakiś termin spotkania indywidualnego ?
Awatar użytkownika
reiva

tak, udało się :) Byliśmy w szkole i udało się zaklepać miejsce dla mojej pociechy :)
Awatar użytkownika
verona

oo to rzeczywiście fajnie, że tak sprawnie to wszystko wyszło :) No to niebawem być może poznamy się też na żywo :)
Awatar użytkownika
reiva

to prawda, myślę, że będzie ku temu jakaś okazja :) Do zobaczenia w takim razie :)
Awatar użytkownika
kamis3

Post autor: kamis3 »

jest dość sporo szkół teraz i też powstają prywatne, więc trzeba się dobrze zastanowić, gdzie uda się puścić swoje dziecko. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie to placówka, w której dzieci uczą się w małych klasach, program troszkę inaczej jest przekazywany. To dobra szkoła.
Awatar użytkownika
tratatata

Post autor: tratatata »

Szkoła średnia, uczelnia to jeszcze rozumiem, podstawówka bez przesady... najlepiej zapisać dziecko najbliżej domu po prostu. Ja myślałam, żeby patrzeć jeszcze jakie zajęcia dodatkowe oferują ale to można się przecież wszędzie zapisać. na https://tribesquad.pl/ super zajęcia prowadzą z samoobrony. Klub najlepszy w kraju tego typu i trenują małe dzieci też. Dużą poprawę widzę od kiedy moja córka chodzi, w pewności siebie, otwartości. Nie mówiąc że sporo chwytów już zna.
Awatar użytkownika
Kasia123

Post autor: Kasia123 »

Według mnie najważniejsza jest kadra, na drugim miejscu jest wyposażenie. W szkole mojej córki wszystko kupuję markowe, dobrej jakości https://mojebambino.pl/4658-edukacja-wczesnoszkolna Natomiast szkoła mojego syna swoje lata świetności ma już dawno za sobą, ale chociaż kadra jest dobra, więc go nie wypisuje.
Awatar użytkownika
verona

Jak tam po 3 tygodniach pobytu w Te Vizji ? :)
Awatar użytkownika
reiva

lepiej niż dobrze :) Nie sądziłam, że to całe rozpoczęcie przygody z edukacją przejdzie tak gładko. Oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
kolka

Post autor: kolka »

Wybór szkoły to ważna sprawa. W końcu dziecko spędzi w niej dobrych kilka lat. Rodzice też wiedzą, że kontrola rodzicielska jest ważna. Zwłaszcza jak nasze dziecko staje się coraz starsze i samodzielne. Wraca samo ze szkoły na przykład. Nie trzeba dzwonić jak to kiedyś i pytać, są teraz bardziej komfortowe i dyskretne.
Awatar użytkownika
JolaZ

Post autor: JolaZ »

A myśleliście może nad wyborem podstawówki anglojęzycznej? Jeśli jeszcze nie sprawdzaliście, to polecam zwrócić uwagę na ofertę https://szkolaeuropejska.pl/ gdzie dowiecie się wszystkiego. Jest to jedna z najlepszych propozycji, gdzie będziecie mogli być pewni że Wasze pociechy będą otoczone świetnymi nauczycielami z dużym doświadczeniem którzy świetnie przygotują ich do egzaminów :)
Awatar użytkownika
Mimi19

Post autor: Mimi19 »

Anglojęzyczna szkoła to tez dobry wybór ale najpierw warto sprawdzić czy dziecko ma predyspozycje językowe bo jeśli nie to będzie to dla niego droga przez mękę i może znienawidzić szkołę
Awatar użytkownika
Fifi9

Post autor: Fifi9 »

Szkoły anglojęzyczne są dla dzieci z rodzin gdzie jedno z rodziców nie mówi po polsku moim zdaniem, bo dziecko od małego przyzwyczajone jest do używania dwóch języków w domu. Normalne dziecko może się w szkole językowej nie odnaleźć
Awatar użytkownika
Merssa

Post autor: Merssa »

W sumie to ja nie miałam żadnego z tym problemu, od razu wiedziałam, że będzie to szkoła prywatna. Miałam dwie do wyboru i zdecydowałam się na Te Vizje Ochota. Córka jest zadowolona, panuje tam fajna atmosfera, a wyniki w nauce są.
Awatar użytkownika
Rumcaj88

Post autor: Rumcaj88 »

Myślę że warto wybrać szkołę prywatną.
Awatar użytkownika
Elganza

Post autor: Elganza »

Czy ten wybór jest aż taki trudny? Na pewno będziecie szukać czegoś blisko, więc w grę będzie pewnie wchodzić kilka miejsc. Ja jestem z Warszawy, więc wybór dosyć duży miałam, ale postawiliśmy na Te Vizje Ochota. Dużo angielskiego, inne języki i zajęcia dodatkowe. Super opcja.
Awatar użytkownika
Aleks22

Post autor: Aleks22 »

Witam, my juz dawno wybieraliśmy podstawówkę,więc ciężko odpowiedzieć mi na to pytanie. ja teraz stoję przed wyborem zajęć dodatkowych dla dziecka,które jest w 5 kalsie. Upiera sie nad zajęciami związanymi z komputerami i informatyką. https://kidos.pl/zajecia/warszawa/p,pro ... e-robotyka Dziwiło mnie to,że ma takie pasje w tak młodym wieku. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Mari

Post autor: Mari »

Pytanie do wszystkich rodziców, jak wasze dzieci znoszą nauczanie online? I jak idzie wam wspólne rozwiązywanie zadań?:)
Awatar użytkownika
mczay

Post autor: mczay »

Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to trudny wybór. Warto wiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze podstawówki. Na stronie: https://edusklep.pl/category/szkola-podstawowa-przyroda znajdują się pomoce szkole, które możesz wykorzystać w domu do utrwalenia wiedzy dziecka z zakresu przyrody.
Awatar użytkownika
Ariev

Post autor: Ariev »

Wybór szkoły zawsze jest trudny i tym trudniejszy, im więcej mamy opcji. Ja na szczęście wybrałam szkołę naprawdę trafnie, moje dziecko ją uwielbia i chodzi od niej chętnie. Pomogły mi sporo artykuły ze strony portal edukacyjny, polecam zaglądać, nie tylko w temacie wyboru szkoły, ale ogólnie rodzicelsko, że tak to określę. Publikują naprawdę ciekawe materiały i jest co poczytać i czym się inspirować
Awatar użytkownika
Omamin

Post autor: Omamin »

Warto popytać wśród znajomych, rodziny o opinie o różnych szkołach.Ja nie wiedziałam czy wybrać państwową czy też prywatną, ale oferta edukacyjna od Te Vizji mnie przekonała do siebie. Oferują wiele ciekawych zajęć, wszystko w ramach czesnego. Bardzo spodobało mi się to jak poradzili sobie w czasie pandemii, lekcje online świetnie są tu prowadzone.
Awatar użytkownika
alison14

Post autor: alison14 »

Zgodzę się że to niezwykle trudny wybór, to ważne miejsce w edukacji dziecka. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie to szkoła w której poziom nauczania jest wyraźnie wyższy, wprowadzane są też elementy nauki dwujęzycznej, to zapewni dzieciom lepszy start w kolejny etap nauki. Rodzicie są informowani na bieżąco o wszystkich problemach, pozwala to reagować szybciej i unikać wielu skomplikowanych i niepotrzebnych sytuacji w przyszłości.
ODPOWIEDZ