Cytologia

Wątek pełen różnych tematów. Nie znalazłeś kategorii, do której mógłbyś/mogłabyś dopasować swoje pytanie? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
kalinowa
Posty: 95
Rejestracja: 11 wrz 2019, 8:18

Cytologia

Post autor: kalinowa »

Kiedy powinno się robić cytologię?
Awatar użytkownika
szarlotka
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2019, 8:02

Re: Cytologia

Post autor: szarlotka »

Najlepiej profilaktycznie ten jeden raz w roku no i wiadomo w ciazy i po porodzie. U mnie cytologia wyszla nieprawidlowa wiec porobilam kolejne badania i okazalo sie ze mam wirusa HPV, musialam zastosowac leczenie zelem papilocare ktory wzmacnia organizm i pomaga mu zwalczyc wirusa oraz cofnac zmiany na szyjce jakie juz powstaly
Awatar użytkownika
elżbieta66
Posty: 84
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:20

Re: Cytologia

Post autor: elżbieta66 »

szarlotka pisze: ↑12 wrz 2019, 10:39 Najlepiej profilaktycznie ten jeden raz w roku no i wiadomo w ciazy i po porodzie. U mnie cytologia wyszla nieprawidlowa wiec porobilam kolejne badania i okazalo sie ze mam wirusa HPV, musialam zastosowac leczenie zelem papilocare ktory wzmacnia organizm i pomaga mu zwalczyc wirusa oraz cofnac zmiany na szyjce jakie juz powstaly
ja tez ten zel na hpv stosuję dzięki niemu jest naprawdę lepiej, teraz wyniki badań cytologii w końcu sa ok
Awatar użytkownika
pursta
Posty: 170
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:43

Re: Cytologia

Post autor: pursta »

Cytologia to moim zdaniem badanie, które każda z nas powinna chociaż raz w roku wykonać. Robimy to tak naprawdę tylko i wyłącznie dla swojego zdrowia i bezpieczeństwa. Jakiś czas temu zmieniłam miejsce zamieszkania i musiałam poszukać sobie nowego lekarza. Zdecydowałam się na jednego z tych, których znalazłam na steonie https://lekarzebezkolejki.pl/ginekolog/poznan. Fajnie, że mogłam się od razy umówić na wizytę, nie musiałam w tym celu biegać do przychodni.
Awatar użytkownika
megusta
Posty: 21
Rejestracja: 23 wrz 2019, 12:38

Re: Cytologia

Post autor: megusta »

Też dowiedziałam się od swojego ginekologa jak to jest z tym badaniem i kobiety u których nie ma żadnych zmian mogą robić je co 3 lata a te które miały już nieprawidłowości muszą je robić co roku a nawet częściej jeśli jest podejrzenie zakażenia wirusem hpv. Na wszelki wypadek ja też kupiłam sobie ten żel papilocare o którym piszecie
Awatar użytkownika
tongi
Posty: 44
Rejestracja: 27 sie 2019, 19:22

Re: Cytologia

Post autor: tongi »

Coś mi się wydaje, że Twój lekarz jest jednym z tych, co to nie lubi tracić pieniędzy. :p Najlepiej jest kiedy kobieta wykonuje cytologię co roku, niezależnie od tego czy były wcześniej jakieś wątpliwości czy nie. W ciągu trzech lat może się naprawdę wiele zmienić. W razie czego ja chodzę do dr Barbary Blicharczyk w Kołobrzegu i ona naprawdę dba o swoje pacjentki.
Awatar użytkownika
lilila
Posty: 129
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:50

Re: Cytologia

Post autor: lilila »

ja jak tylko dowiedzialam sie, ze mam nadzerke to od razu kazalam sobie zrobic badanie cytologiczne zeby wiedziec czy nie ma zadnych komorek nowotworowych https://tantumrosa.pl/nadzerka-szyjki-m ... -leczenie/ podrzucam, kazda wiedza na ten temat cenna
Awatar użytkownika
engel
Posty: 103
Rejestracja: 25 maja 2019, 12:18

Re: Cytologia

Post autor: engel »

No moj lekarz robi raz na rok. Ja chodzę regularnie do dr Judyckiej do Szpitala Mazovia ona zawsze poradzi co należy zrobić jak sa wyniki cytologii złe, ostatnio miałam kiepski wynik i od razu wysłała mnie na kolposkopię, ale w końcu okazało się wszystko w jak najlepszym porzadku :)
uliśka

Re: Cytologia

Post autor: uliśka »

szarlotka pisze: ↑12 wrz 2019, 10:39 Najlepiej profilaktycznie ten jeden raz w roku no i wiadomo w ciazy i po porodzie. U mnie cytologia wyszla nieprawidlowa wiec porobilam kolejne badania i okazalo sie ze mam wirusa HPV, musialam zastosowac leczenie zelem papilocare ktory wzmacnia organizm i pomaga mu zwalczyc wirusa oraz cofnac zmiany na szyjce jakie juz powstaly
zgadzam się, raz w roku to jest zalecane
Awatar użytkownika
kolka
Posty: 203
Rejestracja: 28 mar 2019, 11:57

Re: Cytologia

Post autor: kolka »

Cytologię jeśli nic niepokojącego się nie dzieje powinno się wykonywać raz w roku. To jedno z najważniejszych badań o jakich kobieta powinna pamiętać. A dlaczego to badanie jest tak ważne to na https://antykoncepcjanamiare.pl/cytolog ... tak-wazna/ macie wszystko dokładnie opisane. Właśnie ostatnio młodszej siostrze podesłałam ten link. Niedługo będzie mieć pierwszy raz wykonywane to badanie.
miśka04

Re: Cytologia

Post autor: miśka04 »

Ostatnią cytologię miałam jakieś dwa miesiące temu. Nie było to moje pierwsze takie badanie, bo pilnuję regularnych wizyt u ginekologa. Niby nie jest to bolesne, ale po samym badaniu czułam taki dyskomfort. Nie, że bardzo jakoś, ale jednak. Dlatego kupiłam sobie w aptece cicatridinę, która jest zalecana po badaniach czy zabiegach ginekologicznych, suchości pochwy. Działa regenerująco na błonę śluzową pochwy. Samo też by pewnie przeszło, ale tak o wiele szybciej.
ODPOWIEDZ