Uzależnienia

Wątek pełen różnych tematów. Nie znalazłeś kategorii, do której mógłbyś/mogłabyś dopasować swoje pytanie? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
szyszeczka
Posty: 80
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:55

Uzależnienia

Post autor: szyszeczka »

Przy uzależnieniu od narkotyków ważna jest nie tylko świadomość, że jest się chorym, ale też silna wolna. To już bardzo duży krok do zmiany. Wiadomo, że przydałaby się też terapia, ale niestety nie każdy chce o tym mówić, nawet przy obcych dlatego warto pomagać, i porozmawiać z osobą uzależnioną , warto wysłać też na leczenie do ośrodka Wiosenna. Tam na pewno pomogą.
Awatar użytkownika
batumi
Posty: 16
Rejestracja: 06 sie 2019, 18:26

Re: Uzależnienia

Post autor: batumi »

W dzisiejszych czasach,szybkim tempie życia nie trudno się uzależnić,choćby od papierosów czy alkoholu.Pędzimy ciągle przed siebie,nie zastanawiamy się jak wygląda nasze życie,co z nim robimy,jak bardzo nałogi nam je niszczą.Niestety osoba uzależniona często nawet nie jest tego świadoma,dlatego też zanim sobie to uświadomi,możemy jej podsunąć do picia miksturę ziołową,zrobioną z suszonego,zmielonego korzenia Kudzu z odrobiną soku czy wody https://www.herbavis.pl/produkt/kudzu-root Korzeń Kudzu,to w Indiach znany środek do walki z uzależnieniami,poza tym oczyszcza wątrobę,pomaga jej szybciej się zregenerować,ułatwia trawienie.
Awatar użytkownika
Kaczucha
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:21

Re: Uzależnienia

Post autor: Kaczucha »

U nas w rodzinie była osoba, która przebywała w ośrodku Tratwa w Wisle, tam miała profesjonalna opiekę, terapeutów, lekarzy  i dzięki temu się jej udało. Samemu to niestety niemożliwe moim zdaniem. A takie ośrodki są po to żeby pomóc więc warto z nich korzystać
Awatar użytkownika
maleństwo
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:58

Re: Uzależnienia

Post autor: maleństwo »

Jeśli chodzi o uzależnienia to należy przede wszystkim zgłosić się do jakiegoś ośrodka o pomoc bo nie sądzę aby osoba uzależniona dała sobie sama z tym radę. W końcu potrzebna jest pomoc psychologa i terapeuty którzy to potrafią uświadomić powagę sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Słyszałam, że w Ośrodku Nefo zawsze można liczyć na pomoc. Także może warto się tam udać i o tę pomoc poprosić?
Awatar użytkownika
Aleks22
Posty: 814
Rejestracja: 19 lip 2019, 12:57

Re: Uzależnienia

Post autor: Aleks22 »

Witam,piszę pracę na temat terapii uzależnień. Co Wy możecie powiedzieć na temat terapii pogłębionej https://uzaleznienia-terapia.pl/terapia-poglebiona/ ? Co sądzicie,czy jest w stanie rzeczywiście pomóc osobie uzależnionej? Ile trwa? Czy osoby chore wracają do nawykó po zakończeniu terapii? Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 107
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:37

Re: Uzależnienia

Post autor: kozi44 »

Na pewno jeśli szukacie informacji o tym czym jest psychoterapia i jak się ona odbywa, warto będzie zajrzeć na tę stronę https://wetalk.pl/blog/czym-rozni-sie-p ... tekstowej/ . Znajdziecie tu sporo przydatnych iunformacji na ten temat, które moim zdaniem jak najbardziej mogą się wam przydać
Awatar użytkownika
blobers
Posty: 65
Rejestracja: 08 sty 2020, 9:47

Re: Uzależnienia

Post autor: blobers »

...
Awatar użytkownika
Klaudyna
Posty: 61
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:15

Re: Uzależnienia

Post autor: Klaudyna »

Przy rzucaniu palenia można wspomóc się środkami takimi jak Nicorette. Znajomi mówili, że im to bardzo pomogło. Nicorette w plastrach zamówicie na przykład tutaj: https://www.aptekagalen.pl/nicorette-pl ... szt-3-krok .
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 278
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:28

Re: Uzależnienia

Post autor: kasiakowa06 »

Kaczucha pisze: 22 sty 2020, 10:25 U nas w rodzinie była osoba, która przebywała w ośrodku Tratwa w Wisle, tam miała profesjonalna opiekę, terapeutów, lekarzy  i dzięki temu się jej udało. Samemu to niestety niemożliwe moim zdaniem. A takie ośrodki są po to żeby pomóc więc warto z nich korzystać
A to niedaleko od Wisły jest ośrodek leczenia uzależnienia, który ja mogę polecić: https://wyspasozo.pl/
ODPOWIEDZ