infekcja pochwy

Kącik nie tylko dla kobiet - dzielimy się doświadczeniami i wrażeniami dotyczącymi nowych kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych.
Awatar użytkownika
Kaczucha
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2019, 22:21

infekcja pochwy

Post autor: Kaczucha »

Przytrafiła się Wam kiedyś taka infekcja? Ciągłe swędzenie a nawet pieczenie do tego? To naprawdę nieprzyjemne a już nie wiem co z tym zrobić...
Awatar użytkownika
Elena
Posty: 22
Rejestracja: 18 sty 2019, 14:45

Re: infekcja pochwy

Post autor: Elena »

Kiedyś dość często przytrafiały mi się takie infekcje, nic przyjemnego, wiem o czym mówisz… Znajoma pożyczyła mi książkę „Uzdrawiająca moc sody”, w której autor podaje wiele sprawdzonych porad, jak leczyć różne przypadłości z użyciem sody. Jest też cały rozdział o chorobach kobiecych. Koniecznie zajrzyj do tej książki.
Awatar użytkownika
Kamilka
Posty: 579
Rejestracja: 08 maja 2019, 13:18

Re: infekcja pochwy

Post autor: Kamilka »

Tak naprawdę bakteryjne infekcje pochwy nie są niczym dziwnym i bardzo często przytrafiają się kobietom, nawet tym, które bardzo dbają o higienę miejsc intymnych. Ja, kiedy tylko widzę pierwsze objawy takiej infekcji - swędzenie, pieczenie lub upławy - stosują Octenisept, który działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Zazwyczaj pomaga już po dwóch dniach ;) Jest dostępny w aptece bez recepty, więc polecam :)
Awatar użytkownika
lilila
Posty: 129
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:50

Re: infekcja pochwy

Post autor: lilila »

czasami za infekcja stoi cos wiecej, w moim przypadku to wirus HPV, kiepska sprawa, ginekolog polecil mi stosowac zel Papilocare, podobno bardzo skuteczne rozwiazanie
Awatar użytkownika
Daria23
Posty: 188
Rejestracja: 15 gru 2018, 20:23

Re: infekcja pochwy

Post autor: Daria23 »

Każde, zarówno grzybicze jak i bakteryjne zakażenie pochwy może być niebezpieczne dla zdrowia jeśli odpowiednio się nim nie zajmiemy. Niezbędna jest z pewnością odpowiednia kuracja oraz konsultacja z lekarzem. Im szybciej zaczniecie działać, tym mniejsza szansa na to, że infekcja zacznie się komplikować i nasilać.
Awatar użytkownika
tratatata
Posty: 228
Rejestracja: 08 cze 2019, 0:55

Re: infekcja pochwy

Post autor: tratatata »

U mnie infekcje intymne w dużej mierze były spowodowane problemami z nietrzymaniem moczu. Te układy są ze sobą ściśle połączone jak się okazuje. Na szczęście po zabiegu w szpitalu Mazovia w Warszawie (miałam zabieg slingowy) udało mi się pozbyć tej dolegliwości i skończyły się też infekcje.
Awatar użytkownika
Kasia123
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2019, 9:34

Re: infekcja pochwy

Post autor: Kasia123 »

Słuchajcie moja córka od 2 miesięcy miesiączkuje. Przygotowywałam ją do tego, dawałam do poczytania artykuły https://www.myob.pl/dobrze-wiedziec/co-jest-miesiaczka , dużo wiedziała, ale narzeka na jakiś dyskomfort, więc muszę się z nią wybrać do jakiegoś lekarza. Polećcie jakiegoś dobrego ginekologa na Śląsku?
Awatar użytkownika
Dombik
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:40

Re: infekcja pochwy

Post autor: Dombik »

Mi się swego czasu często pojawiały infekcje pochwy ale już to trochę przeszło. Jem dużo więcej jogurtów, biorę obowiązkowo probiotyk przy antybiotyku itd Tutaj https://apteline.pl/artykuly/objawy-infekcji-intymnych/ jest fajny artykuł na ten temat. Dla wielu kobiet to temat tabu i niepotrzebnie, trzeba się edukować, żeby można było przeciwdziałać.
Awatar użytkownika
Levanty
Posty: 29
Rejestracja: 21 maja 2019, 10:50

Re: infekcja pochwy

Post autor: Levanty »

Niestety to się zdarza, nawet jak bardzo dba sie o higienę. U mnie np po basenie czasem pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości. W zasadzie jak od razu się podejmie leczenie to szybko można pozbyć się problemu. Duży wybór środków na infekcje intymne oferuje apteka internetowa https://www.apteka-leki.pl/ . Tu kupicie sprawdzone produkty, które pomogą wam w pozbyciu się infekcji.
Awatar użytkownika
graczek80
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2019, 13:16

Re: infekcja pochwy

Post autor: graczek80 »

odwiedzić lekarza, zwłaszcza gdy jest to nawracające zapalenie.

--------------
https://best-med.pl/nefrologia
Awatar użytkownika
inna
Posty: 118
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:19

Re: infekcja pochwy

Post autor: inna »

Niestety zapalenia pochwy zdarzają się często dlatego bardzo ważna jest odpowiednia higiena i częste wizyty u ginekologa. Ja staram się chodzić co pół roku na badania kontrolne. Nie lekceważ infekcji tylko biegnij do gina na badania i po leki.
Awatar użytkownika
Antoni21
Posty: 103
Rejestracja: 24 paź 2019, 18:58

Re: infekcja pochwy

Post autor: Antoni21 »

To bardziej skomplikowany problem, dlatego też powinniście wybrać się z tym do lekarza. W zależności od tego, jaką terapię zaleci, tak powinniście zacząć się leczyć. Moim zdaniem, dobrą opcją będzie zakup leków w https://www.apteka-leki.pl/ bo jesteście w stanie w tan sposób sporo zaoszczędzić. Warto się o tym przekonać.
Awatar użytkownika
boskaJola
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2019, 15:56

Re: infekcja pochwy

Post autor: boskaJola »

Wszelkie infekcje mogą prowadzić do kolejnych dolegliwości, które nieleczone prowadzą do poważnych powikłań. Polecam poliklinikę w Białymstoku www.arciszewski.pl/uslugi/ginekologia/l ... moczu-ntm/, gdzie będziesz poddana wnikliwym i rzetelnym badaniom, na nowoczesnym sprzęcie co gwarantuje postawienie trafnej diagnozy.
Awatar użytkownika
engel
Posty: 103
Rejestracja: 25 maja 2019, 12:18

Re: infekcja pochwy

Post autor: engel »

W przypadku infekcji pochwy warto zadbać tez o to, aby wybrać się do dobrego ginekologa, pamiętajcie, że nieleczona grzybica pochwy, może nas kobiety totalnie pozbawić płodności. Dobrze, ze ja dość szybko się przepisałam do szpitala mazovia i tam znalazłam moją ulubioną lekarz ginekolog, która poradził a z infekcjami. pomyśleć, że wystarczyło przepisać tylko dobre globulki dopochwowe.
Awatar użytkownika
Teremorele
Posty: 236
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:26

Re: infekcja pochwy

Post autor: Teremorele »

uważam, że dobry ginekolog to podstawa. Trzeba znaleźć kogoś do kogo mamy pełne zaufanie i kogoś kto może o nas odpowiednio zadbać. Widziałam, że tutaj https://femimea.pl przyjmują kobiet i mają swietnych lekarzy.
Awatar użytkownika
pomorska
Posty: 84
Rejestracja: 06 cze 2019, 12:10

Re: infekcja pochwy

Post autor: pomorska »

żadnej infekcji tego typu nie powinno się bagatelizować
Awatar użytkownika
kalinowa
Posty: 95
Rejestracja: 11 wrz 2019, 8:18

Re: infekcja pochwy

Post autor: kalinowa »

dokładnie, bo przecież to może być coś poważnego, ja na przykład byłam na wizycie pod koniec roku z podejrzeniem hpv, lekarz kazał mi kupić żel papilocare który jest dostępny bez recepty i to wystarczyło żeby pozbyć się tego wirusa z szyjki macicy. Jak tylko będzie można robić znów badania w mojej przychodni dla pewności powtórzę cytologię
Awatar użytkownika
tratatata
Posty: 228
Rejestracja: 08 cze 2019, 0:55

Re: infekcja pochwy

Post autor: tratatata »

Jak dokucza Wam infekcja, macie takie objawy jak upławy, swędzenie, pieczenie i ból to spróbujcie Octenisept zastosować. Im szybciej tym lepiej, tak by zatrzymać rozwój zakażenia. Tylko pamiętajcie że jak zaczynacie leczenie to nie tylko u siebie, lek trzeba też zastosować u partnera. Bo inaczej z powrotem przeniesie na nas bakterie czy wirusy.
Awatar użytkownika
Teremorele
Posty: 236
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:26

Re: infekcja pochwy

Post autor: Teremorele »

Wiem, jak ciężko jest walczyć z infekcją pochwy i jakie to bywa męczące . Nie jesteś z tym sama bo dopada to wiele kobiet. Możesz wspomagać sie kremem nawilążającym Vagisan https://www.vagisan.com/pl-pl/ , bo przy takich sytuacjach często pojawia sie suchość pochwy.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 50
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:59

Re: infekcja pochwy

Post autor: mamapiotra »

Duzo ciekawych informacji
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 56
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:17

Re: infekcja pochwy

Post autor: kasiunia »

Niestety to dość częsta przypadłość ,więc trzeba nauczyć się sobie z tym radzić. Częstą dolegliwością jest grzybica więc warto umieć i wiedzieć co na grzybicę pochwy jest najlepsze. Penie każda z was ma różne sposoby ja jednak pozostaje przy swojej metodzie zawartej w załączonym linku.
agness

Re: infekcja pochwy

Post autor: agness »

Może się okazać, że infekcja spowodowana jest suchością pochwy. Z tym problemem możesz sobie poradzić kupując krem intymny Vagisan. On nawilża, natłuszcza i koi - koniecznie się z nim zapoznaj.
Brendy

Re: infekcja pochwy

Post autor: Brendy »

A ten preparat jest dostępny bez recepty?
Awatar użytkownika
językowa
Posty: 134
Rejestracja: 20 maja 2019, 11:11

Re: infekcja pochwy

Post autor: językowa »

Mnie na infekcję intymną pomógł żel papilocare. Jest to bardzo fajny wyrób medyczny, który pomógł mi przywrócić równowagę mikrobiologiczną pochwy oraz szybko pomógł w gojeniu na skutek drapania który był spowodowany świądem. Dlatego śmiało możesz o niego zapytać swojego ginekologa.
Żonkil

Re: infekcja pochwy

Post autor: Żonkil »

agness pisze: ↑22 wrz 2020, 14:23 Może się okazać, że infekcja spowodowana jest suchością pochwy. Z tym problemem możesz sobie poradzić kupując krem intymny Vagisan. On nawilża, natłuszcza i koi - koniecznie się z nim zapoznaj.
Też zamierzam przejść się do apteki po Vagisan, bo słyszałam dobre opinie na jego temat. Ale myślę o globulkach, powiedz czy jest jakaś różnica między globulkami a kremem jeśli chodzi o działanie/skład?
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 446
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:19

Re: infekcja pochwy

Post autor: mczay »

Na infekcje intymne polecam Octenisept. Znacznie łagodzi objawy i skutecznie zwalcza infekcje. Stosuje się go na różne dolegliwości, infekcje intymne są wyłącznie jedną z nich.
Awatar użytkownika
andromeda
Posty: 111
Rejestracja: 09 paź 2019, 8:58

Re: infekcja pochwy

Post autor: andromeda »

Tylko uważaj żeby nie zarazić się hpv bo potem tylko same z tym problemy i można nawet dostać raka szyjki macicy. Jak tylko pogorszyła mi się cytologia kupiłam papilocare bo czytałam że ten żel pomaga wyleczyć zmiany wywołane wirusem
śliwka

Re: infekcja pochwy

Post autor: śliwka »

Brendy pisze: ↑23 wrz 2020, 2:00 A ten preparat jest dostępny bez recepty?
Tak, jeśli chodzi krem czy globulki Vagisan, kupisz je bez problemu w aptece, są dostępne bez recepty.
marinnaś44

Re: infekcja pochwy

Post autor: marinnaś44 »

Ja bym jednak odwiedziła ginekologa. Wiem, ze teraz nie wszędzie się da ale tu na pewno przyjmują https://cmp.med.pl/cmp-ochota/pediatra/. Sama byłam teraz pilnie u pediatry z córeczką. Ginekologa też mają.
Karoluś

Re: infekcja pochwy

Post autor: Karoluś »

Infekcja pochwy to bardzo intymny i bolący problem. Mi na stan zapalny po porodzie pomógł https://octenisept.pl/c/zastosowanie/polog-po-porodzie/. Dzięki swoim przeciwzapalnym i przeciwgrzybiczym właściwościom, załagodził podrażnienia i przywrócił prawidłowe PH pochwy.
Bożka

Re: infekcja pochwy

Post autor: Bożka »

Właśnie po zakończeniu leczenia infekcji, miałam straszny problem z suchością, kupiłam globulki Vagisan bo wiem, że one nie zawierają hormonów a ja przyjmuje tabletki, świetnie nawilżają.
majuś

Re: infekcja pochwy

Post autor: majuś »

No niestety infekcje mogą pojawiać się często, a szczególnie wtedy, kiedy ma się do tego predyspozycje. Na szczęście zawsze mam w domu Octenisept, z którego śmiało mogę korzystać, nawet w przypadku infekcji intymnych. Jest nawet specjalny dozownik, który ułatwia stosowanie.
Awatar użytkownika
gurka
Posty: 43
Rejestracja: 12 wrz 2019, 11:56

Re: infekcja pochwy

Post autor: gurka »

Mnie swego czasu też dokuczał problem, a mianowicie suchość w miejscu intymnym. Było to dość nieprzyjemne, zwłaszcza w kontaktach seksualnych. Powiedziałam o mojej przypadłości ginekologowi i on zalecił mi zakup żelu feminum. Kilka dni minęło a ja już poczułam poprawę ponieważ działa on także nawilżająco, łagodząc skutki suchości pochwy.
Awatar użytkownika
emkaa922
Posty: 120
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:35

Re: infekcja pochwy

Post autor: emkaa922 »

Z doświadczenia wiem, że najszybciej sobie z nią poradzisz stosując Octenisept. Lek o działaniu bakterio, wiruso i grzybobójczym naprawdę świetnie sobie radzi przy takich dolegliwościach. Jest przy tym w pełni bezpieczny i zawsze mam go w apteczce. Czym prędzej sięgaj po niego ;)
Dajańka

Re: infekcja pochwy

Post autor: Dajańka »

Mnie po zabiegu ginekologicznym dokuczała suchość i ból pochwy :( lekarz polecił mi globulki dopochwowe Cicatridina, w bardzo szybkim czasie mi pomogły a błona śluzowa sie odbudowała . Teraz je kupuję kiedy tylko dokucza mi jakaś infekcja bo są bez recepty
fińka

Re: infekcja pochwy

Post autor: fińka »

Bożka pisze: ↑20 gru 2020, 12:10 Właśnie po zakończeniu leczenia infekcji, miałam straszny problem z suchością, kupiłam globulki Vagisan bo wiem, że one nie zawierają hormonów a ja przyjmuje tabletki, świetnie nawilżają.
Słyszałam już dobre opinie na temat globulek Vagisan. Możesz powiedzieć, czy je trzeba stosować regularnie? Każdego dnia? Żeby efekt był stały?
Włochy

Re: infekcja pochwy

Post autor: Włochy »

Jak się czyta to problemy intymne mają różne podłoże. U mnie to też była suchość pochwy. Trochę z tym czekałam ale w końcu poszłam do mojej ginekolożki, dr Dąbkowskiej z kliniki Babka Medica. Poradziła mi odpowiednie globułki, lubrykanty etc. Bardzo mi pomogła, dlatego Panią Doktor gorąco polecam.
ODPOWIEDZ