problem z trzymaniem moczu

Wątek pełen różnych tematów. Nie znalazłeś kategorii, do której mógłbyś/mogłabyś dopasować swoje pytanie? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
dagadaga2
Posty: 24
Rejestracja: 10 cze 2020, 11:48

problem z trzymaniem moczu

Post autor: dagadaga2 »

Siostra ma problem , po porodzie naturalnym niestety zaczęła nietrzymać mocz w sytuacji wysilku, bardzo sie tym krępuje, znalazła jakieś ćwiczenia na necie ale do lekarza nie chce iść, widzialam ze w DOZach maja standy z próbkami wkładek tena, stosował ktoś z was?
Awatar użytkownika
Halna
Posty: 468
Rejestracja: 12 wrz 2019, 8:22

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: Halna »

Rany boskie... serio? Przecież to przypadłość jak każda inna, do lekarza iść i już, są na to LEKI.
Awatar użytkownika
tratatata
Posty: 228
Rejestracja: 08 cze 2019, 0:55

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: tratatata »

Do lekarza koniecznie... leki są, ćwiczenia, pomagają naprawdę. Nie ma co się wstydzić, dla lekarzy to normalna przypadłość. Jak masz problemy z zapachem moczu to spróbuj smarować Octenicarem. U mojej mamy bardzo bardzo pomaga. A i podrażnienia się nie robią jej. A jak skóra ma ciągle styczność z wilgocią to nie trudno o odparzenia przecież.
Awatar użytkownika
enoi
Posty: 91
Rejestracja: 30 kwie 2019, 0:53

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: enoi »

A właśnie chodzi o to, żeby nie pchać się od razu w farmakologię. Polecam wybrać się do specjalisty, fizjoterapeuty ginekologicznego, który pomaga w takich sytuacjach. A dodatkowo, polecam też przejść się do DOZU, bo można u nich dostać próbki wkładek chłonnych, żeby sobie dobrać odpowiednie.
Awatar użytkownika
bunia91
Posty: 362
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:47

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: bunia91 »

Kwestia jaką jest nietrzymanie moczu wzbudza wiele emocji, przede wszystkim ze względu na wstyd i poczucie zażenowania. Temat ten wciąz jest w naszym kraju tabu, więc osoby zmagające się z tego rodzjau problemem nieustannie czują się niepewnie. Warto zatem szukasz pomocy w miejscach takich jak https://inkontynencja.eu/ gdzie znajdziesz produkty dla osób z nietrzymaniem moczu. Na pewno będzie to opcja bardzo trafiona i dobra.
kęnga

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: kęnga »

enoi pisze: ↑12 sie 2020, 21:16 A właśnie chodzi o to, żeby nie pchać się od razu w farmakologię. Polecam wybrać się do specjalisty, fizjoterapeuty ginekologicznego, który pomaga w takich sytuacjach. A dodatkowo, polecam też przejść się do DOZU, bo można u nich dostać próbki wkładek chłonnych, żeby sobie dobrać odpowiednie.
ktoś wie gdzie te wkładki można dostać w DOZ? One gdzieś są wyłożone czy trzeba poprosić w okienku? Mam infekcję pęcherza i niestety zdarza mi się popuszczać :(
Ełka

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: Ełka »

kęnga pisze: ↑23 kwie 2021, 20:41 ktoś wie gdzie te wkładki można dostać w DOZ? One gdzieś są wyłożone czy trzeba poprosić w okienku? Mam infekcję pęcherza i niestety zdarza mi się popuszczać :(
Wiesz co, u nas te próbki wkładek były dostępne po wejściu do apteki - na standzie, w dość widocznym miejscu. Ale zawsze możesz dopytać farmaceutki, te z dozu są naprawdę miłe :)
jeżynka

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: jeżynka »

Ełka pisze: ↑30 kwie 2021, 23:56
kęnga pisze: ↑23 kwie 2021, 20:41 ktoś wie gdzie te wkładki można dostać w DOZ? One gdzieś są wyłożone czy trzeba poprosić w okienku? Mam infekcję pęcherza i niestety zdarza mi się popuszczać :(
Wiesz co, u nas te próbki wkładek były dostępne po wejściu do apteki - na standzie, w dość widocznym miejscu. Ale zawsze możesz dopytać farmaceutki, te z dozu są naprawdę miłe :)
Brałam jakiś czas temu takie próbki i zapytałam Panią i dała mi bez problemu, fajnie bo można przetestować zanim kupi się pełne opakowanie.
kołka

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: kołka »

Ełka pisze: ↑30 kwie 2021, 23:56
kęnga pisze: ↑23 kwie 2021, 20:41 ktoś wie gdzie te wkładki można dostać w DOZ? One gdzieś są wyłożone czy trzeba poprosić w okienku? Mam infekcję pęcherza i niestety zdarza mi się popuszczać :(
Wiesz co, u nas te próbki wkładek były dostępne po wejściu do apteki - na standzie, w dość widocznym miejscu. Ale zawsze możesz dopytać farmaceutki, te z dozu są naprawdę miłe :)
Ja też zapytałam kiedyś i poprosiłam o takie próbki w dozie, dostałam bez problemu.
kączka

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: kączka »

kołka pisze: ↑02 maja 2021, 22:20
Ełka pisze: ↑30 kwie 2021, 23:56
kęnga pisze: ↑23 kwie 2021, 20:41 ktoś wie gdzie te wkładki można dostać w DOZ? One gdzieś są wyłożone czy trzeba poprosić w okienku? Mam infekcję pęcherza i niestety zdarza mi się popuszczać :(
Wiesz co, u nas te próbki wkładek były dostępne po wejściu do apteki - na standzie, w dość widocznym miejscu. Ale zawsze możesz dopytać farmaceutki, te z dozu są naprawdę miłe :)
Ja też zapytałam kiedyś i poprosiłam o takie próbki w dozie, dostałam bez problemu.

Pewnie, ja też dostałam dla babci, miałyśmy jasną sytuacje potem jakie kupić w doz.
Franuśśka

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: Franuśśka »

Niedawno zostałam mamą i jestem świeżo po skończeniu połogu. Niestety pojawił się u mnie problem nietrzymania moczu. Szukając informacji na temat tego kłopotu, znalazłam artykuł, że warto udać się do fizjoterapeuty. Czy to jest odpowiednie miejsce, w którym powinnam szukać pomocy https://rehab-gdansk.pl/fizjoterapia-uroginekologiczna/ ? Proszę o opinie.
Awatar użytkownika
saszka
Posty: 178
Rejestracja: 28 lut 2019, 11:27

Re: problem z trzymaniem moczu

Post autor: saszka »

Jest to problem, z którym zdecydowanie należałoby udać się do specjalisty. Nie ma z czym zwlekać. Jak coś, to ja mam namiar na uroginekologia wrocław - słyszałam wiele dobrych opinii.
ODPOWIEDZ