Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Borykasz się z codziennymi trudnościami? Nie wiesz jak sobie poradzić w trudnej sytuacji? Opowiedz, co Cię gnębi, a postaramy się Ci pomóc!
Ciętariposta

Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: Ciętariposta »

Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?
Polecicie mi kogoś, kto naprawde ma dobre podejście do dzieci
i potrafi im pomóc (depresję przeczuwam u swojego nastolatka)
Awatar użytkownika
Rejterada
Posty: 102
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:08

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: Rejterada »

A Gliwice Ci pasują?
Jak tak, to polecę, psycholog dziecięcy gliwice: https://wdobrymkierunku.com/oferta/psyc ... e-i-slask/
Mają bardzo dobre podejście do maluchów i nastolatków w trudnym okresie i z przeróżnymi problemami,
z ich pomocy korzystało kilku młodych z mojej rodziny i naprawdę efekty widać było gołym okiem
Łubi

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: Łubi »

Ciętariposta pisze: ↑19 lis 2020, 12:50 Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?
Polecicie mi kogoś, kto naprawde ma dobre podejście do dzieci
Też szukam dobrego specjalisty, moje dziecko ma problem z moczeniem nocnym i zastanawiam się, czy nie jest to właśnie problem, z którego rozwiązania może pomóc nam psycholog.
pawła

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: pawła »

Łubi pisze: ↑29 cze 2021, 22:57
Ciętariposta pisze: ↑19 lis 2020, 12:50 Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?
Polecicie mi kogoś, kto naprawde ma dobre podejście do dzieci
Też szukam dobrego specjalisty, moje dziecko ma problem z moczeniem nocnym i zastanawiam się, czy nie jest to właśnie problem, z którego rozwiązania może pomóc nam psycholog.
jeśli szukasz specjalisty to pomyśl o nefrologu specjalistę znadziesz przez tę stronę https://suchyporanek.pl/
Kuśka

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: Kuśka »

pawła pisze: ↑24 lip 2021, 17:30
Łubi pisze: ↑29 cze 2021, 22:57
Ciętariposta pisze: ↑19 lis 2020, 12:50 Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?
Polecicie mi kogoś, kto naprawde ma dobre podejście do dzieci
Też szukam dobrego specjalisty, moje dziecko ma problem z moczeniem nocnym i zastanawiam się, czy nie jest to właśnie problem, z którego rozwiązania może pomóc nam psycholog.
jeśli szukasz specjalisty to pomyśl o nefrologu specjalistę znadziesz przez tę stronę https://suchyporanek.pl/
Czyli lepiej szukać specjalisty, niż wybrać się do pediatry? Sama będę niedługo potrzebowała pomocy dla mojego dziecka.
miźka11

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: miźka11 »

Bardzo ważne żeby trafić do dobrego specjalisty. Sama takiego szukałam jakiś czas temu. Miałam pewne obawy co do zachowań syna i moje podejrzenia okazały się słuszne, że coś jest nie tak. Obecnie syn jest diagnozowany w kierunku autyzmu. Zależy mi na tym, żeby miał wszelkie badania na autyzm wykonane. Na stronie https://www.testdna.pl/badania-na-autyzm/ dużo informacji znalazłam na temat badań genetycznych, bardzo pomocnych w diagnostyce i ustaleniu przyczyny. W końcu autyzm to choroba genetyczna.
zośka

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: zośka »

Kuśka pisze: ↑26 lip 2021, 7:42
pawła pisze: ↑24 lip 2021, 17:30
Łubi pisze: ↑29 cze 2021, 22:57

Też szukam dobrego specjalisty, moje dziecko ma problem z moczeniem nocnym i zastanawiam się, czy nie jest to właśnie problem, z którego rozwiązania może pomóc nam psycholog.
jeśli szukasz specjalisty to pomyśl o nefrologu specjalistę znadziesz przez tę stronę https://suchyporanek.pl/
Czyli lepiej szukać specjalisty, niż wybrać się do pediatry? Sama będę niedługo potrzebowała pomocy dla mojego dziecka.
Pediatra jak najbardziej, to lekarz pierwszego kontaktu, tak czy siak do specjalistów będziesz potrzebować skierowania od pediatry.
Dlaczego "niedługo" będziesz potrzebowała pomocy? Jeśli coś Cię martwi to nie ma na co czekać.
Kuśka

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: Kuśka »

zośka pisze: ↑30 lip 2021, 11:32
Kuśka pisze: ↑26 lip 2021, 7:42
pawła pisze: ↑24 lip 2021, 17:30
jeśli szukasz specjalisty to pomyśl o nefrologu specjalistę znadziesz przez tę stronę https://suchyporanek.pl/
Czyli lepiej szukać specjalisty, niż wybrać się do pediatry? Sama będę niedługo potrzebowała pomocy dla mojego dziecka.
Pediatra jak najbardziej, to lekarz pierwszego kontaktu, tak czy siak do specjalistów będziesz potrzebować skierowania od pediatry.
Dlaczego "niedługo" będziesz potrzebowała pomocy? Jeśli coś Cię martwi to nie ma na co czekać.
No właśnie niepokoi mnie, że moje dziecko nadal się moczy. Trzy miesiące temu moja córka skończyła 5 lat, z tego co czytam to już trochę długo. Do tej pory łudziłam się, że z tego wyrośnie, ale nic tego nie zapowiada.
zośka

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: zośka »

Kuśka pisze: ↑30 lip 2021, 12:32
No właśnie niepokoi mnie, że moje dziecko nadal się moczy. Trzy miesiące temu moja córka skończyła 5 lat, z tego co czytam to już trochę długo. Do tej pory łudziłam się, że z tego wyrośnie, ale nic tego nie zapowiada.
No jak skończyła 5 lat to już zdecydowanie czas działać. Na stronie www.suchyporanek.pl jest baza lekarzy, na pewno znajdziesz kogoś w swojej okolicy. A jeszcze przed wizytą możesz sobie poprowadzić dziennik mikcji i kalendarz moczenia
Śrubka

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: Śrubka »

zośka pisze: ↑31 lip 2021, 9:09
No jak skończyła 5 lat to już zdecydowanie czas działać. Na stronie www.suchyporanek.pl jest baza lekarzy, na pewno znajdziesz kogoś w swojej okolicy. A jeszcze przed wizytą możesz sobie poprowadzić dziennik mikcji i kalendarz moczenia
Jak powinien wyglądać taki dzienniczek mikcji? Jak długo go prowadzić, zanim pójdzie się do lekarza?
zośka

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: zośka »

Śrubka pisze: ↑31 lip 2021, 17:18
zośka pisze: ↑31 lip 2021, 9:09
No jak skończyła 5 lat to już zdecydowanie czas działać. Na stronie www.suchyporanek.pl jest baza lekarzy, na pewno znajdziesz kogoś w swojej okolicy. A jeszcze przed wizytą możesz sobie poprowadzić dziennik mikcji i kalendarz moczenia
Jak powinien wyglądać taki dzienniczek mikcji? Jak długo go prowadzić, zanim pójdzie się do lekarza?
Dzienniczek mikcji prowadzisz np. przez 2 dni, ale ważne żeby to były 2 typowe dni, notujesz ile i kiedy dziecko pije i sika. Oprócz tego kalendarz moczenia nocnego, który prowadzisz przez miesiąc, niektórym wystarczają 2 tygodnie, ale nasza pani nefrolog chciała miesiąc.
Możesz sobie pobrać tabelki w pdf do druku z www.suchyporanek.pl albo prowadzić zapiski w aplikacji, która tez jest tam do pobrania za darmo
Ślązzak

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: Ślązzak »

Ciętariposta pisze: ↑19 lis 2020, 12:50 Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?
Polecicie mi kogoś, kto naprawde ma dobre podejście do dzieci
i potrafi im pomóc (depresję przeczuwam u swojego nastolatka)
Mogę Ci podpowiedzieć żeby zerknęłam sobie do bazy specjalistów ze strony https://kataloglekarzy.telemedi.com/specjalizacja , tam znajdziesz psychologów, sprawdzisz to z Twojej okolicy ma najlepsze oceny (ludzie tam dają gwiazdki i komentarze co do konkretnych lekarzy), i dzięki temu będziesz mogła szybko wyłowić odpowiedniego specjalistę.
Tez plus,że można się do nich umówić na wizytę video czy tel, więc taki nastolatek mógłby być mniej skrępowany.
Zyśka

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: Zyśka »

Ślązzak pisze: ↑13 sie 2021, 10:32
Ciętariposta pisze: ↑19 lis 2020, 12:50 Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?
Polecicie mi kogoś, kto naprawde ma dobre podejście do dzieci
i potrafi im pomóc (depresję przeczuwam u swojego nastolatka)
Mogę Ci podpowiedzieć żeby zerknęłam sobie do bazy specjalistów ze strony https://kataloglekarzy.telemedi.com/specjalizacja , tam znajdziesz psychologów, sprawdzisz to z Twojej okolicy ma najlepsze oceny (ludzie tam dają gwiazdki i komentarze co do konkretnych lekarzy), i dzięki temu będziesz mogła szybko wyłowić odpowiedniego specjalistę.
Tez plus,że można się do nich umówić na wizytę video czy tel, więc taki nastolatek mógłby być mniej skrępowany.
A czy miałyście styczność z alarmem wybudzeniowym? Podobno to dosyć skuteczna metoda, zastanawiam się nad zakupem dla swojego dziecka.
zośka

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: zośka »

Zyśka pisze: ↑27 sie 2021, 6:56
A czy miałyście styczność z alarmem wybudzeniowym? Podobno to dosyć skuteczna metoda, zastanawiam się nad zakupem dla swojego dziecka.
To bardzo skuteczna metoda i często stosowana, zwykle już po kilku tygodniach sa efekty, ale trzeba pamiętać, że każde dziecko jest inne i czasami leczenie alarmem może trwac nawet 3 miesiące
ulka555

Re: Psycholog dla dziecka na Śląsku - dobry gabinet?

Post autor: ulka555 »

Ja wiele pozytywnych opinii słyszałam o Centrum Terapii Promitis - http://www.centrum-terapii.pl/ Mają poradnie psychologiczno-pedagogiczne w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Prowadzą terapię dla dzieci i dorosłych! Może umów tam swoje dziecko? Otrzymasz tam fachową pomoc i rady co robić. Ja chodzę do Promitis na terapię z synem, który ma autyzm.
ODPOWIEDZ