Typowanie zwycięzców wyścigów konnych to sposób na spędzanie wolnego czasu, który jest znany od dekad. Niegdyś gonitwy konne były aktywnością zarezerwowaną dla wysoko urodzonych, jednak z czasem sytuacja ta uległa zmianie.
Dziś wyścigi konne są tłumnie odwiedzane nie tylko przez przedstawicieli elity, ale również rodziny z dziećmi i miłośników rywalizacji. Nadal są jednak na świecie kraje, w których obstawianie wyścigów konnych to aktywność o wyjątkowym znaczeniu. Jednym z nich jest Wielka Brytania, w której co roku w lecie odbywa się uroczysty wyścig Royal Ascot Racecourse. Jego stałym gościem jest królowa Elżbieta, a jedną z zasad dress code’u są fantazyjne nakrycia głowy noszone przez wszystkie panie.
W Polsce obstawianie wyścigów konnych jest możliwe na przykład podczas wydarzeń na warszawskim Służewcu. To właśnie tor w stolicy jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez miłośników adrenaliny w siodle i prawdziwe gwiazdy.
Czy obstawianie wyścigów konnych jest legalne?
Co prawda największe emocje towarzyszą kibicom brytyjskiego Royal Ascot, jednak w Polsce również można obstawiać wyścigi konne. Co ważne, jest to w pełni legalne, a miłośnicy jeździectwa mogą skorzystać z usług wielu sprawdzonych zakładów bukmacherskich.
Poza tym obstawianie wyścigów konnych zmienia się wraz z upływem czasu. Choć zasady od lat pozostają takie same, to jednak z czasem obstawianie zwycięzców przestało być możliwe jedynie stacjonarnie. Dziś wyścigi konne można bez trudu śledzić również w telewizji i w internecie, a obstawianie gonitw ma miejsce również w sieci. Wystarczy zalogować się lub stworzyć konto na portalu wybranego bukmachera, takiego jak STS, i już można cieszyć się emocjami związanymi z typowaniem zwycięzców poszczególnych wyścigów.
Obstawianie wyścigów konnych – na co zwrócić uwagę?
Podobnie, jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, również do obstawiania wyścigów konnych warto się odpowiednio przygotować. Pomoże w tym zwrócenie uwagi na kilka kluczowych aspektów.
- Można oczywiście decydować się na wspieranie faworytów i przekazywanie swoich głosów właśnie na nich. Przedtem warto jednak przeanalizować ich wcześniejsze poczynania i upewnić się, że w swoich działaniach na torze pozostają oni konsekwentni.
- Dobrym pomysłem będzie też wzięcie pod uwagę ogólnej kondycji zawodników. Być może któryś z nich może się pochwalić zwyżkującą formą? Jeśli tak, warto rozważyć
- Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, pogoda również ma ogromne znaczenie na przebieg zawodów i wyniki zmagań. Obstawianie wyścigów konnych warto zatem rozpocząć od wnikliwego przyjrzenia się prognozom. Dzięki temu możemy przygotować się do gonitwy kompleksowo.
- Warto typować młodych zawodników, a nie tylko wielkie stajnie. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w nich często drzemie największy potencjał, a trudno wyobrazić sobie coś przyjemniejszego niż zaskakująca wygrana początkującego jeźdźca.

Rodzaje typów, czyli co jak zaplanować obstawianie wyścigów konnych
Istnieje wiele sposobów na obstawianie wyścigów konnych. Można oczywiście skoncentrować się na typowaniu jednego zwycięscy. Inną strategią będzie próba wskazania pierwszej trójki albo czwórki zawodników.
Ciekawą opcją jest też przewidywanie, które lokaty „dowiozą” do mety inni uczestnicy wyścigu. Choć wydaje się to niełatwe, w rzeczywistości kluczowe jest zdobywanie doświadczenia i doskonalenie swoich umiejętności w zakresie obstawiania wyścigów konnych.
Artykuł powstał we współpracy z portalem Surebety.pl.