Coraz mniej osób czyta papierowe wydania gazet, magazynów, a nawet książek. Coraz więcej osób za to skłania się ku lekturze w przestrzeni internetu. Czy to dobrze? Jakie zalety ma wirtualny portal informacyjny i czy zalety te przeważają nad korzyściami czytania klasycznych gazet papierowych? Sprawdźmy to na przykładzie portalu informacyjnego Glos24.pl!
Informacje z Twojego regionu
Gazety papierowe bywają miejskie, regionalne i ogólnopolskie. Portale informacyjne takie jak Glos24.pl również mają informacje z konkretnych miast (np. Krakowa, Tarnowa) i całego regionu (Małopolski), jednak pozostawiają odbiorcy swobodny wybór. To Ty decydujesz, co interesuje Cię w danej chwili. Jeżeli chcesz przeczytać newsy z innego miasta, nie musisz kupować kolejnej porcji informacji, jak ma to miejsce w przypadku gazety papierowej.
Darmowa prenumerata
Pisząc o zaletach prasy elektronicznej, trudno pominąć kwestię opłat. Większość portali informacyjnych zapewnia darmowy dostęp. Ceną ponoszoną przez użytkownika jest jedynie wyświetlenie reklamy banerowej bądź – dobrowolnie – kliknięcie artykułu sponsorowanego.
Tyle treści, ile potrzebujesz
W przypadku internetu trudno mówić o ograniczeniach ilościowych. Treści dostępnych w sieci jest tak dużo, że żaden człowiek nie zdążyłby przeczytać w trakcie życia nawet połowy. Portale informacyjne podzielają tę wspaniałą cechę szerokiej dostępności treści. Możesz ich skonsumować tyle, ile chcesz – jednego dnia więcej, innego mniej.
Zawsze świeże informacje na Glos24.pl
Wybierając zakładkę „wiadomości Kraków” na portalu Glos24.pl, widzisz zawsze najświeższe informacje. To jedna z największych zalet dzienników internetowych i jednocześnie przewag nad tradycyjnymi gazetami. Dowiesz się, co wydarzyło się choćby i pół godziny wcześniej. Możesz np. przygotować się do drogi, jeśli nastąpiły wypadki samochodowe lub zmieniła się pogoda i jakaś trasa stała się nieprzejezdna.
Więcej niż wiadomości informacyjne
Na wzór klasycznych gazet portal informacyjny dostarcza odbiorcom rozrywki. W przerwie od lektury wiadomości można chociażby wykonać quiz i sprawdzić swoją wiedzę na dany temat, np. znajomości małopolskich przysmaków. Poza tym czytelnik może przejrzeć lub samodzielnie dodać ogłoszenia lokalne o sprzedaży/zakupie zwierząt, nieruchomości, przedmiotów.
Elektroniczna gazeta prosto pod Twoje „drzwi”
Aby przeczytać najświeższe wydanie tradycyjnej gazety, trzeba udać się do kiosku lub sklepu z działem prasowym. Tymczasem gorąca prasówka wirtualna ląduje wprost pod Twoimi „drzwiami” – wystarczy, że dodasz portal do zakładek lub ustawisz jako stronę startową przeglądarki. Bycie na bieżąco z wiadomościami jeszcze nigdy nie było tak łatwe i wygodne jak w XXI wieku.
Zdj. Shutterstock